Jílkovou čeká o víkendu premiéra v GT Winter Series

Gabriele Jílkové o víkendu začíná sezona. Podnikem na okruhu v portugalském Portimãu totiž startuje letošní ročník zimního šampionátu GT Winter Series. Zde letos bude Jílková závodit s vozem Mercedes-AMG GT4 stáje Zakspeed, v němž utvoří posádku společně s německým závodníkem Robertem Haubem. Společně budou bojovat o body do kategorie GTS.

Před odletem do Portugalska ještě musela Jílková řešit drobné komplikace, ani ty ji ale nezastavily: „Bylo to velmi hektické ráno. Kvůli novým pravidlům pro vstup do země, která začala platit od noci, jsem nemohla nastoupit do letadla. Vše se ale vyřešilo a já můžu konečně letět na svůj první letošní závod,“ uvedla Jílková dnes ráno na sociálních sítích.

Všechny jízdy prvního závodního víkendu sezony se odjedou během neděle. Nejprve se uskuteční dvojice kvalifikačních klání (první kvalifikace rozhodne o pořadí na startovním roštu prvního závodu, druhá pak o pořadí na startu druhého závodu). Následovat budou dva závody. Následně podnik vyvrcholí třetí závodní jízdou, která se ale nebude započítávat do šampionátu.

Po prvním podniku čekají na Jílkovou v letošní sezoně ještě další dva. I ten druhý se bude konat v Portimãu, a to nezvykle během úterý a středy 16. a 17. února. Ve všední dny se pojede také finálový třetí podnik na okruhu Motorland Aragón, který je na programu od středy třetího do čtvrtka čtvrtého března.

Haromonogram úvodního podniku GT Winter Series:

Neděle 24. ledna
první kvalifikace (15 minut) 7:15
druhá kvalifikace (15 minut) 7:40
první závod (25 minut) 10:50
druhý závod (25 minut) 14:20
třetí závod (nemistrovský, 40 minut) 16:10

Titulní fotografie: Gabriela Jílková/Facebook

Fotogalerie

lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem lorem